يک تاجر آمر?کا?ى نزد?ک ?ک روستايي مکز?کى ا?ستاده بود که ?ک قا?ق کوچک ماه?گ?رى از بغلش رد شد که توش چند تا ماهى بود ! از مکز?کى پرس?د : چقدر طول کش?د که ا?ن چند تارو بگ?رى؟

مکز?کى : مدت خ?لى کمى !

آمر?کا?ى : پس چرا ب?شتر صبر نکردى تا ب?شتر ماهى گ?رت ب?اد؟

مکز?کى : چون هم?ن تعداد هم براى س?ر کردن خانوادهام کاف?ه !

آمر?کا?ى : اما بق?ه وقتت رو چ?کار م?کنى؟

مکز?کى : تا د?روقت م?خوابم ! ?ک کم ماه?گ?رى م?کنم ! با بچههام بازى م?کنم ! با زنم خوش م?گذرونم ! بعد م?رم تو دهکده م?چرخم ! با دوستام شروع م?کن?م به گ?تار زدن و خوشگذرونى ! خ?صه مشغولم با ا?ن نوع زندگى !

آمر?کا?ى : من تو? هاروارد درس خوندم و م?تونم کمکت کنم ! تو با?د ب?شتر ماه?گ?رى بکنى ! اونوقت م?تونى با پولش ?ک قا?ق بزرگتر بخرى ! و با درآمد اون چند تا قا?ق د?گه هم بعدا اضافه م?کنى ! اونوقت ?ک عالمه قا?ق براى ماه?گ?رى دارى !

مکز?کى : خب ! بعدش چى؟

آمر?کا?ى : بجاى ا?نکه ماهىهارو به واسطه بفروشى اونارو مستق?ما به مشتر?ها م?دى و براى خودت کار و بار درست م?کنى …

بعدش کارخونه راه م?ندازى و به تول?داتش نظارت م?کنى … ا?ن دهکده کوچ?ک رو هم ترک م?کنى و م?رى مکز?کو س?تى ! بعدش لسآنجلس ! و از اونجا هم ن?و?ورک … اونجاس که دست به کارهاى مهمتر هم م?زنى …

مکز?کى : اما آقا ! ا?نکار چقدر طول م?کشه؟

آمر?کا?ى : پانزده تا ب?ست سال !

مکز?کى : اما بعدش چى آقا؟

آمر?کا?ى : بهتر?ن قسمت هم?نه ! موقع مناسب که گ?ر اومد، م?رى و سهام شرکتت رو به ق?مت خ?لى با? م?فروشى ! ا?نکار م?ل?ونها د?ربرات عا?دى داره !

مکز?کى : م?ل?ونها د?ر؟؟؟ خب بعدش چى؟

آمر?کا?ى : اونوقت بازنشسته م?شى ! م?رى به ?ک دهکده ساحلى کوچ?ک ! جا?ى که م?تونى تا د?روقت بخوابى ! ?ک کم ماه?گ?رى کنى ! با بچه ها و زنت خوش باشى ! و …

مکز?ک? نگاه? به مرد آمر?کا?? کرد و گفت : خب من ا?نم که دارم هم?نکارو م?کنم !!!

??سرگشته چو پرگار همه عمر دو?د?م .

آخر به همان نقطه که بود?م رس?د?م??

??شعر? فوق العاده زيبا از اقبال ?هوري :

??د?وانه و دلبسته? اقبال خودت باش

سرگرم خودت عاشق احوال خودت باش

?ک لحظه نخور حسرت آن را که ندار?

راض? به هم?ن چند قلم مال خودت باش

دنبال کس? باش که دنبال تو باشد

ا?نگونه اگر ن?ست به دنبال خودت باش

پرواز قشنگ است ول? ب? غم و منت

منت نکش از غ?ر و پر و بال خودت باش

صد سال اگر زنده بمان? گذران?

پس شاکر هر لحظه و هر سال خودت باش??

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کرکره برقي، کرکره اتوماتيک، کرکره برقي در اصفهان معرفی کانال های دهم یازدهم و دوازدهم رشته انسانی و تجربی تنهاترین جوجه‌ی دنیا خرید و فروش سیگار الکتریکی سیچان بلاگ رُنسانس بهترين ها آتلیه تخصصی جولی استودیو کارکده ..BTS..